Jakich błędów nie popełniać?

Jakich błędów nie popełniać podczas serii depilacji laserowej? Właściwe przygotowanie się do zabiegu jest kluczowe! Dowiedz się jakie błędy przed zabiegiem popełniane są najczęściej i zapobiegnij odwołaniu wizyty!

1️⃣ Brak ogolonej okolicy zabiegowej - dlaczego jest to tak ważne? Wiązka lasera działa bezpośrednio na cebulkę - czyli źródło problemu naszego owłosienia. Dlatego im dokładniej ogolona jest Twoja skóra tym lepiej działa wiązka lasera.

2️⃣ Stosowanie antybiotyku bądź leków i ziół światłoczułych. Wszystkie przyjmowane przez SMS produkty, które
zawierają substancje światłoczułe są przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji. Dlaczego ich unikamy? Ponieważ w reakcji z laserem może dojść do powstania obrzęków, przebarwień oraz poparzenia.

3️⃣ Świeża opalenizna - wiązka lasera działa na barwnik -melaninę, która znajduje się zarówno w włosach jak i skórze. Przy opalonej skórze energia lasera pochłania jest również przez melaninę zawartą w skórze, co w efekcie wiązać się może z powstaniem przebarwień i oparzeniem.

Podejdź do depilacji świadomie i przygotuj się odpowiednio. W razie jakich kolwiek pytań - zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji!

Zadzwoń do nas!

odpowiemy na wszelkie pytania oraz wątpliwości!

.