Trenuję, stosuję dietę, nie jem po 18! Dlaczego nie mogę wysmuklić nóg?

 

„Trenuję, stosuję dietę, nie jem po 18 ! Dlaczego nie mogę wysmuklić nóg?”

Aby tracić tłuszcz, musimy spalać więcej kalorii, niż jemy. Kiedy to robimy, tworzy się deficyt kaloryczny, który powoduje, że ciało kradnie więcej energii z komórek. Następnie stają się one coraz mniejsze, co powinno prowadzić do zmniejszenia mały ciała. Jednakże co mamy zrobić, jeśli chcemy pozbyć się opornej tkanki tłuszczowej z określonego obszaru ciała – jak np. nogi? Odpowiedź brzmi: możemy nie być w stanie. Wszystko jest bowiem zależne od genów, hormonów, płci, typu oraz składu ciała, diety i około miliona innych czynników. Istnieją jednak pewne rzeczy, które można wykonać, aby proces stał się bardziej efektywny!

W czasie trenowania warto zwrócić uwagę na wykonywanie ćwiczeń złożonych, mobilizujących całe ciało, takich jak np. przysiad. Działa on na wiele mięsni – pośladki, biodra, łydki, uda a nawet rdzeń kręgowy. W porównaniu do podnoszenie nóg w pozycji leżącej – ćwiczenie działa tylko na zewnętrzną część nogi. Wykonując zatem przysiady spali się więcej kalorii, angażując większe mięśnie ciała – pośladki, uda oraz klatkę piersiową i plecy.

Warto zwrócić także uwagę na swoją genetykę i typ ciała. Pierwsze miejsce, w którym przybiera się na wadze, to zazwyczaj ostatnie miejsce, w którym ją tracimy. Większość z nas schudła i przybierała na wadze wystarczająco wiele razy, aby wiedzieć, w jakim konkretnym porządku się to dzieje. Na przykład możesz najpierw zauważyć przybieranie na wadze wokół brzucha lub bioder. Kiedy schudniesz, będziesz chcieć, aby ubranie zsuwało się z tych właśnie miejsc, ale zwykle będzie to dotyczyło partii, … którymi się nie przejmujemy. Spojrzenie na członków rodziny powie sporo o genach. Czy wszyscy mają ten sam problem dotyczący nadwagi? A może w rodzinie jest wyraźny kształt gruszki? Warto zwrócić na to uwagę, aby dopasować odpowiedni plan walki z niechcianymi fałdkami.  ​​

Nikt tak naprawdę nie wie, co  ciało jest w stanie osiągnąć. Jedynym sposobem, aby pojąć, jak bardzo można zmienić swoją sylwetkę, jest podjęcie próby i walki o wymarzone kształty.  Cardio, trening siłowy, zdrowa – niskokaloryczna dieta, radzenie sobie ze stresem, dobry sen i zdrowy tryb życia, może nadal okazać się niewystarczające. Dlatego w Epi laser stworzyliśmy szereg zabiegów mających na celu wymodelować i wyszczuplić sylwetkę, ujędrnić kształty oraz zredukować Celulit.

Jeżeli wciąż zastanawiasz się nad podjęciem odpowiednich kroków – koniecznie skontaktuj się z nmi i dowiedz więcej na temat Technologii VENUS 4D – https://epilaser.pl/oferta/venus-legacy-cialo/

Nasi specjaliści dobiorą odpowiedni plan działania podyktowany pod Twoje oczekiwania.

Wierzymy, że wspólnymi siłami uda się uzyskać pożądany efekt.