Smukłe uda bez cellulitu? Teraz to możliwe!

Smukłe uda bez cellulitu? Teraz to możliwe!

Biorąc pod uwagę wszystkie artykuły w czasopismach dla kobiet, można by pomyśleć, że dobrze rozumiemy, czym dokładnie jest cellulit. Czy, aby na pewno?

Niektórzy powiedzą, że cellulit jest jedynie zmorą kobiet z nadwagą. Inni zaś, że składa się z toksyn i nadmiaru wody umieszczonej pod skórą. Prawda jest taka, że ​​ jest on stanem, który wpływa na wygląd obszaru, w którym osadzają się złogi tłuszczu (najbardziej zauważalne na pośladkach i udach), nadając skórze wgłębiony, guzkowaty wygląd.

Tłuszcz sam w sobie nie jest odpowiedzialny za ten mało estetyczny, nierówny wygląd cellulitu. W strategiczno rozmieszczonych miejscach może być najzwyczajniej potrzebny. W rzeczywistości tłuszcz na twarzy jest odpowiedzialny za gładkie policzki, które kojarzymy z młodością. Zastrzyki z tłuszczu są czasami stosowane w celu poprawy wyglądu skóry dotkniętej cellulitem.

Zanim jednak dasz się porwać wszystkim potencjalnym metodom leczenia, miej na uwadze, że wiele z dotychczasowych zabiegów nie zmniejszy wcale cellulitu na udach, ale za to uszczupli nasz portfel.

Dlatego wybieraj mądrze, analizując sprawdzone metody leczenia.

Cellulit vs. „Normalny tłuszcz”

Czym więc różni się cellulit od „normalnego” tłuszczu? To struktura otaczająca skórę i leżące pod nią tkanki łączne określa, czy dany obszar ma wygląd gładki czy pofałdowany.

Kto może mieć cellulit?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego mężczyźni są mniej narażeni na opisywaną przypadłość, nawet gdy są otyli? Lub dlaczego otyłe dzieci zwykle nie mają cellulitu? Albo dlaczego widzisz nawet bardzo szczupłe kobiety z cellulitem?Pod skórą znajduje się warstwa włóknistej tkanki łącznej, która odpowiada za przyleganie skóry do mięśni pod nią. U większości mężczyzn ta tkanka jest ułożona krzyżowo lub ukośnie, w gładki i ciągły wzór.

Tkanka łączna kobiet to zupełnie inna historia. Biegnie ona pionowo (prostopadle do skóry). Z tego powodu włókniste pasma (zwane przegrodami) przywiązują skórę do leżącej poniżej tkanki w określonych punktach, zasadniczo tworząc odrębne „komory tłuszczowe”, które naciskają na skórę, podczas gdy pasma ciągną skórę w dół.

Ta różnica w rozmieszczeniu tkanki łącznej (w połączeniu z faktem, że mężczyźni zwykle mają grubszą skórę niż kobiety) wyjaśnia, dlaczego znacznie mniej mężczyzn ma cellulit, niż kobiet.

Kiedy jesteśmy młodzi, nasza tkanka łączna jest elastyczna i rozciąga się, nadając skórze gładki wygląd. Potem dochodzi do dojrzewania, a hormony sieją spustoszenie w tkance łącznej, czyniąc ją sztywniejszą i mniej elastyczną. Jednocześnie nasze komórki tłuszczowe mają tendencję do rozszerzania się w niektórych obszarach, wypychając je ku skórze.

Pasma tkanki łącznej kurczą się i sztywnieją z wiekiem. Jednocześnie rosnące zapasy tłuszczu wypychają „się na zewnątrz”. Po połączeniu tych dwóch zjawisk, powstaje nieatrakcyjny krajobraz dołków i wypukłości. Innym prawdopodobnym czynnikiem obciążającym w rozwoju cellulitu jest dieta jo-jo. Powtarzające się cykle przybierania na wadze i odchudzania, dodatkowo pogarszają elastyczność skóry, czyniąc cellulit bardziej wyraźnym.

Możesz poprawić wygląd swojej skóry, prowadząc zdrowy tryb życia. Pamiętaj, aby pić dużo wody, nie palić, gimnastykować się oraz stosować odpowiednią dietę.

Połączenie odpowiedniego sposobu odżywiania i ćwiczeń, obniży warstwę tłuszczu pod skórą, dzięki czemu cellulit będzie mniej widoczny. Właściwa dieta może być również pomocna w utrzymaniu silniejszej, zdrowszej i bardziej elastycznej skóry, i tkanki łącznej. Ponadto odpowiednie nawodnienie i dobre odżywianie zapobiegnie zatrzymywaniu wody (co nasila cellulit).

Jeśli masz dość swojego cellulitu, prawdopodobnie zastanawiasz się, co oprócz ćwiczeń czy diety możesz zrobić, aby pożądany efekt pojawił się szybciej… i pozostał na dłużej!

Istnieją pewne działania i procedury, które potwierdziło wiele zadowolonych klientek.  W Epi Laser przygotowaliśmy zabiegi, które pomogą uzyskać pożądane efekty. Nasi specjaliści pomogą dobrać odpowiedni program oraz odpowiedzą na wszelkie pytania, jak i wątpliwości.

Wierzymy, że połączenie nowoczesnych technologii oraz odpowiedniej wiedzy skróci podróż do pożądanego zdrowia i piękna. 

Dowiedz się więcej na temat naszych zabiegów. 

https://epilaser.pl/oferta/