Laserowa redukcja rozstępów i blizn

Rozstępy to nieestetyczne pęknięcia skóry, powstałe w wyniku przerwania włókiem kolagenowych. Początkowo czerwone lub ciemnofioletowe z czasem mniej widoczne, biało-perłowe, przypominające strukturą bliznę. Główną przyczyną ich powstawania jest gwałtowny wzrost oraz intensywne  rozciągnięcie skóry.  Najczęściej pojawiają się w czasie ciąży, intensywnego wzrostu w wieku młodzieńczym, w wyniku gwałtownego tycia, lub chudnięcia.

Powstawanie rozstępów związane jest z upośledzeniem fibroblastów, które tworzą 2 rodzaje białek: kolagen i elastynę. Powstają one zazwyczaj na poziomie skóry właściwej i właśnie tutaj kierujemy wiązkę światła, aby przebudować skórę nadając jej jędrność, elastyczność i sprężystość.

Do zabiegu redukcji rozstępów wykorzystujemy Laser Erbium:YAG: złoty standard w terapii odnowy skóry.

Laser MCL31 Dermablate Erbium:YAG jest urządzeniem wysoce precyzyjnym z dokładnością mierzoną w mikronach. Umożliwia bezpieczne i łagodne usuwanie różnego rodzaju łagodnych zmian skórnych tkanki podskórnej oraz skóry właściwej. Odnawia skórę wskutek terapii ablacyjnej i frakcyjnej. Długość fal 2940 nm lasera Erbium jest zgodna z maksymalnym poziomem absorbcji wody będącej głównym składnikiem naszej skóry. Dzięki temu dochodzi do szybkiego wykorzystania energii w procesie odparowania wody z tkanki, co w efekcie powoduje prawie natychmiastową ablację. Ze względu na właściwości urządzenia MCL31 Dermablate proces gojenia się jest znacząco krótszy w stosunku do zabiegów na laserze CO2. Ze względu na silnie ograniczone działanie termiczne lasera Erbium zabieg w rezultacie jest mniej bolesny niż po terapii laserem CO2., co sprawia, że w przypadku łagodniejszych zmian znieczulenie nie jest potrzebne. Również skutki uboczne terapii oraz ryzyko jest mniejsze. Bezpieczeństwo lasera Erbium stwarza możliwość przeprowadzania zabiegów na delikatnych obszarach skóry, takich jak szyja, klatka piersiowa, brzuch, ręce lub okolice oczu.